Akce pro celé rodiny

Slavnosti

Několikrát do roka se v Medlánce pořádají slavnosti vycházející z přírodních cyklů, lidových tradic a svátků. Tyhle slavnosti, kde se setkávají pedagogové a rodiny dětí, se staly velice milým tématickým ukončením daného (ročního) období. Na přípravě i organizaci slavností se všichni podílejí a společně tak vytvoří skvělý program s příjemnou atmosférou.

Jablečná slavnost v září
Na začátku školního roku se pedagogové s dětmi a jejich rodiči sejdou v Medlánce a společně drtí a moštují jablka ze školkové jabloně a popřípadě i ta, která donesou rodiče z vlastních zdrojů. Zároveň se sklízí hrozny z vinohradu, ze kterého je báječný hroznový mošt. Rodiče donesou dobroty z jablek a všichni se tak po prázdninách sejdou u dobrého jídla a pití a seznamují se s novými rodinami. Večer si děti i dospělí sednou k ohništi, povídají si, zpívají a opékají jablka.

Bramborová slavnost v říjnu
Bramborová slavnost je další venkovní slavností ještě za příjemného počasí. Na ohni se opékájí brambory, vaří se bramborovo-dýňový guláš v kotlíku a děti s rodiči připraví bramborové občerstvení jako třeba bramboráky, bramborové kuličky a tyčinky a spoustu dalšího. K večeru na program navazuje lampionový průvod s lucerničkami, které děti předtím ve školce vyrábí. Průvod se vydá k rozhledně, kde si všichni společně v kruhu zazpívají…

Mikulášská slavnost v prosinci, pořádaná LMŠ Sýkorkou
Již tradičně Sýkorku navštěvují Mikuláš, čert a anděl, aby zkontrolovali, jak jsou děti hodné. Každý rok je to skvělá událost, na kterou jsou srdečně zvány i děti a rodiče z Medlánky.

Masopust v únoru, společná slavnost LK Medlánka, ZŠ Letokruh a LMŠ Sýkorka
Dlouhé čekání na jaro rozveselí rej karnevalových masek a chřestidel v rámci velkolepé masopustní zábavy. Odpoledne probíhá průvod všech zúčastněných v maskách a následuje večerní zábava plná hudby, tance, zpěvu a mlsání.

Jahodová slavnost v květnu
První ovocná slavnost, na které se rodiny s dětmi a pedagogové loučí s jarem a vítají léto. Každý přinese nějaké jahodové dobroty a samozřejmostí je večerní posezení a zpívání u ohně.

Předškolácká slavnost v červnu
Letní předškolácká slavnost tvoří krásný závěr školního roku. Za teplého počasí se všichni sejdou v Medlánce, kde je připraven slavnostní program, v rámci kterého proběhne rozloučení s předškoláky a posléze přespání ve školce bez rodičů. Děti na tyhle poslední momenty ve školce rády vzpomínají.

Brigády

V rámci školního roku jsou v Medlánce pořádány tři brigády, během nichž pedagogové a rodiny školkových dětí společnými silami zvelebují prostory školky. Jedná se například o jarní úklid, sázení stromů a keřů, založení záhonků, natírání chaty nebo výměna písku v pískovišti… Termín akce je vždy přizpůsoben počasí a každý přinese drobné občerstvení takže i z pracovního odpoledne se pokaždé stane pohodově strávený čas. Díky těmto brigádám se nejen zpříjemní prostředí školky, ale při vzájemné spolupráci se posílí vztahy mezi pedagogy a rodinami dětí.

Kontakt pro rodiče

Mgr. Zuzana Dolinay
medlanka@frankbold.org
606 961 232

 

Ředitelka

Mgr. Šárka Nekudová
sarka.nezhybova@frankbold.org
734 440 600

 

Facebook